ماسک های لایه بردار و شفاف کننده

ماسک سفیده تخم‌مرغ

اگر فرصت کافی برای تهیه ماسک ندارید، یکی از ساده‌ترین و در عین حال مؤثرترین ماسک‌ها ماسک سفیده تخم‌مرغ است. این ماسک پوست را شاداب و درخشان می‌کند و برای پیش از رفتن به میهمانی، ماسک مناسبی است. برای تهیه آن کافی است سفیده یک تخم‌مرغ را با همزن آنقدر بزنید که سفت شود و از همزن نریزد. بعد آن را روی پوست بگذارید و پس از ۵‌دقیقه با آب گرم و سپس آب سرد، صورت را بشویید.
یادآوری: با هیچ ماسکی نباید اطراف چشم و روی لب‌ها را پوشاند.

 

تخم رازیانه و آویشن
برای پوست نرمال
جمع کننده منافذ
رازیانه گیاهی است علفی یک‌ ساله معطر با گل‌های زرد به شکل چتر و میوه ریز و برگ‌های بسیار باریک و بلند. تخم رازیانه دارای اسانس روغنی فرار است که بخش مهمی از آن را آنتول تشکیل می‌دهد. دانه‌های این گیاه، لعاب‌دار و حاوی مقداری ویتامین و املاح است. رازیانه در طول تاریخ برای کمک به هضم غذا و یا به عنوان ماده‌ای مدر به کار می‌رفته است. پوست رازیانه پاک‌کننده مفید و مناسبی است که التهاب و پف آلودگی پوست آن را نیز رفع می‌کند. آویشن نیز علاوه بر خواص گوناگونی که دارد منقبض کننده مؤثری نیز هست و منافذ پوست را جمع می‌کند.
پاک‌کننده آویشن و تخم رازیانه خیلی سبک و ملایم است و برای مصرف هر روز صبح توصیه می‌شود.
مواد لازم:
آویشن تازه خردشده ۲ ساقه
آویشن خشک یک‌دوم قاشق سوپخوری
تخم رازیانه له‌شده ۲ قاشق چایخوری
آب جوش یک‌دوم فنجان
آب لیموترش یک‌دوم عدد
روش تهیه:
آویشن و تخم رازیانه را درون ظرفی ریخته و آب جوش را روی آن بریزید. آب لیموترش را اضافه کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. ماده به دست آمده را از صافی بگذرانید. مایع حاصله را در شیشه در دار مناسبی بریزید و آن را در یخچال بگذارید. هر روز صبح مقداری از آن را با پنبه به صورت بمالید و پوست را تمیز کنید.

دکتر نگار بهروز

زیبــاشــو دات

/ 0 نظر / 16 بازدید